شركت مهندسي كوثر شبكه‌نگار علاوه بر در اختيار گرفتن كادر فني متخصص و مجرب و تهيه‌ي ابزار و تجهيزات فني مورد نياز، تجهيزات و پشتيباني فني مورد نياز مشتريان و شركت‌هاي همكار را از طريق همکاري با كمپانيهاي معتبر و مطرح جهاني تأمين مي‌كند. مهمترين اين كمپانيها عبارتند از:

•    كمپاني Brand-Rex در زمينه‌ي تجهيزات Passive شبکه و کابلهای ویژه.

•    كمپانيHoneywell (MK Electric) در زمينه‌ي راه حل¬های مدیریت کابل¬کشی (سیستم ترانکینگ)، تجهیزات الکتریک و دیگر نیازهای ساختمانهاي هوشمند.

•    كمپاني EDIMAX در زمينه‌ي محصولات ارتباطي شبكه

•    كمپاني Brocade (Foundry) در زمينه‌ي تجهيزات Active شبکه.

•    كمپانيPelco در زمينه‌ي تجهيزات دوربين‌هاي مدار بسته و سيستم‌هاي حفاظت فيزيكي.

•    كمپانيBlueCoat در زمينه‌ي تجهيزات مدیریت و امنيت شبکه.

 

hbluecoat

 

 

 newlogo

كمپاني انگلیسی Brand-Rex، توليدكننده‌ي انواع تجهيزات Passive مورد نياز در شبكه‏هاي ساخت‏يافته، اعم از نوري و مسي شامل انواع كابل، پريز، پچ‌كورد، پچ‌پنل و ديگر اتصالات مي‏باشد. كابلهاي مسي استاندارد Cat5e اين كمپاني با نام تجاري GigaPlus و كابلهاي مسي استاندارد Cat6 آن با نام تجاري Cat6Plus در ايران از شهرت به‌سزايي برخوردار است. كيفيت بالاي محصولات اين كمپاني به حدي است كه اگر شبكه‏اي بر اساس استانداردهاي جهاني كابل‏كشي ساخت‏يافته) و با استفاده از تجهيزات اين كمپاني و توسط نصب‌كنندگان مورد تأييد آن نصب گردد، از 25 سال گارانتي این کمپانی برخوردار خواهد بود.

 

 

از محصولات قابل توجه این شرکت Blolite است که با به‌کارگیری تکنولوژی Blown Fiber امکان استفاده از انواع مختلف فیبر را با توجه به رشد نیاز برای مشتری فراهم ساخته و از نظر تکنولوژیکی ویژگی‌های خاصی را در اختیار قرار میدهد.

 

 

در یکی از کارخانجات این کمپانی معظم که بیش از 100 سال سابقه در تولید کابل دارد، کابلهای ویژه بر اساس نیاز خاص مشتری ساخته میشود. بیانیه‌ي مأموریت این کارخانه به اين صورت تعریف شده است: "To become our customers’ preferred choice for cabling solutions in our selected markets" .

 

کابلهای ویژه در این کارخانه دارای کاربردهای خاص در صنایع زیر است:

•    هوافضا

•    راه آهن

•    دفاعي، دريايي

•    خودروسازي

•    كاربردهاي صنعتي

در كنار محصولاتي هم‌چون پچ‌كوردهاي مسي مخصوص Blade Serverها و يا پچ‌پنل‌هاي ماجولار زاويه‌دار و يا پچ‌پنل‌هاي ماجولار با پورت‌هاي يك در ميان بالا و پايين كه علاوه بر اين كه محصولاتي در رده 10G مي‌باشند، در مركز داده نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرند، تعدادي از محصولات كمپاني برندركس به صورت ويژه براي استفاده در مركز داده طراحي شده است.

يكي از اين محصولات، كابل‌هاي مسي سبك، كم حجم و نازك 10G موسوم به Zone Cable‌ مي‌باشد. اين كابل‌ها، با وجود آن که CAT6A (Augmented CAT6) هستند، داراي قطري معادل 5.4 ميليمتر مي‌باشند.

سيستم نوري از پيش آماده شده موسوم به MT Connect نيز از ديگر محصولات مهم براي مراكز داده مي‌باشد. در اين سيستم، كليه‌ي اتصالات نوري، از پيش انجام پذيرفته است و در نتيجه بدون نياز به عمليات نصب كانكتور يا اسپلايسينگ در محل با يك سناريوي از پيش تعريف شده‌ ضمن حفظ كيفيت،‌ نصبي سريع و آسان، صورت مي‌پذيرد.

 

 

همچنين كمپاني Brand-Rex گام‌هاي سبز خود را در حفاظت از محيط زيست محكم‌تر از گذشته بر مي‌دارد. در همين راستا اطلاع‌رساني‌هاي خود به وسيله‌ي بروشورها، مجلات خبري و ... را از طريق كاغذ ممنوع نموده و تمامي امور را به صورت الكترونيكي به انجام مي‌رساند تا با مصرف كمتر كاغذ درختان كمتري نيز بريده شده و طبيعت سبز كمتر مورد آسيب قرار گيرد.

علاوه بر آن، اين كمپاني جعبه‌هاي كابل خود را از موادي كاملاً سازگار با محيط و كاملاً قابل بازيافت، بدون رنگ اضافي و با رنگ اصلي و طبيعي خود‌ توليد و ارائه مي‌نمايد، تا كمكي به كاهش مصرف انرژي و هدررفت آن و نيز كاهش آلودگي نموده باشد.

اين كمپاني در مراكز داده نيز با استفاده از كابل‌هاي مسي نازك Zone Cable‌ خود و همچنين كاهش قطر و تعداد كابل‌هاي نوري به كار رفته با استفاده از محصولات نوري MT Connect خود توانسته حجم و فضاي مصرفي كابل‌هاي مسي به كار رفته شده را كاهش دهد و از اين راه ضمن اشغال فضاي كمتر، مشكلات رايج گردش هوا در اين مراكز را كاهش داده و صرفه‌جويي‌هايي را نيز در هزينه و مصرف انرژي و سرماسازي موجب گردد.

براي كسب اطلاعات بيشتر به بروشورهاي فنی موجود در شركت، مجموعه اطلاعات گردآوری شده در سایت شرکت؛ www.negarnetworks.com و يا به سايت اينترنتي این کمپانی؛ www.brand-rex.com مراجعه شود.

 

 

 

 

کمپاني انگليسي MK Electric يكي از زيرمجموعههاي كمپاني معظم Honeywell آمريكا و سازنده‌ي انواع تجهيزات الکتريکی و ترانکينگ مورد نياز در شبکهها است.

ترانکهای از جنس PVC-U این شرکت با طرحهای متنوع و زیبا در بسیاری از پروژهها مورد استفاده قرار گرفته و رضايت مشتريان را به همراه داشته است.

محصولات الکتریکی این کمپانی به خصوص پریزهای برق آن از دیرباز در ایران مورد استفاده قرار میگرفته است.

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر به بروشورهاي فنی موجود در شركت، مجموعه اطلاعات گردآوری شده در سایت شرکت؛ www.negarnetworks.com و يا به سايت اينترنتي این کمپانی؛ www.mkelectric.co.uk مراجعه شود. 

 

 

 

 

Edimax در سال 1986 تأسيس شده و با رشد و توسعه‌اي كه داشته همواره خود را در مسير تبديل شدن به يكي از پيشتازان توليد محصولات ارتباطي شبكه قرار داده است. فعاليت‌هاي اين شركت بر طراحي، توسعه، ساخت، و ايجاد يك محدوده‌ي گسترده از راه‌حل‌هاي مبتني بر شبكه متمركز شده است و موفقيت خويش را در داشتن چهره‌ي مثبت شركت و گسترش مداوم شبكه‌هاي توزيع شركت‌هاي همكار جست و جو مي‌كند. ارزش‌هاي اساسي شركت، كيفيت خدمات، تحقيق و توسعه‌ي حرفه‌اي، خلاقيت و نوآوري هستند.

دفتر مركزي Edimax در تايوان قرار دارد و دفاتر نمايندگي آن در پنج قاره در گستره‌اي به وسعت آمريكاي شمالي، آسيا، آفريقا و اروپا مستقر شده‌اند. Edimax با پشتوانه‌ي مراكز و دفاتر توزيع بين‌المللي خود در كاليفرنيا، هلند، انگلستان، لهستان، روماني، فرانسه، آلمان، استراليا، هند، اوكراين، امارات متحده‌ي عربي، روسيه، ايتاليا، اسپانيا، چين، سنگاپور و هنگ كنگ قادر است محصولات، خدمات، قطعات يدكي و پشتيباني مورد نياز مشتريان خود در سرتاسر جهان را به موقع به آنها عرضه كند. اين شركت در سال 2003م موفق به دريافت گواهي‌نامه‌هاي ISO 9001 و ISO 14000 شده است.

تيم تحقيق و توسعه‌ي Edimax در تايوان و چين بيش از 200 عضو دارد. اين شركت براي تقويت توانايي خود در توسعه‌ي محصولات و راه‌حل‌هاي كلاس جهاني، سرمايه‌گذاري در مراكز تحقيقاتي خويش را به طور ثابت افزايش مي‌دهد. همه‌ي محصولات Edimax گواهي‌هاي CE (اتحاديه‌ي اروپا)، FCC (ايالات متحده‌ي آمريكا)، وC-Tick (استراليا) را دارند. همچنين محدوده‌ي wireless 802.11n و 802.11ac گواهي Wi-Fi را دارد. Edimax همچنين همكاري‌هاي استراتژيكي را با چند فروشنده‌ي chipset بنيان نهاده و يك عضو فعالWi-Fi Alliance و Gigabit Ethernet Alliance است.

اين شركت ماموريتي روشن و واضح دارد: «شبكه كردن مردم با يكديگر.» Edimax با پشتوانه‌ي بالغ بر 26 سال تجربه در صنعت شبكه هم اكنون قادر است به همكاران و مشتريان خود در سرتاسر جهان بهترين راه حل‌ها را ارائه دهد. اين شركت خود را متعهد مي‌داند آخرين فنآوري‌هاي شبكه را در مقرون به صرفه‌ترين قيمت براي مشتري، اعم از بهره‌برداران خانگي، دفاتر اداري كوچك، شركت‌هاي كوچك و متوسط و كسب و كارهاي بزرگ، عرضه كند. استراتژي‌هاي كاري بلندمدت در كنار نوآوري‌ها به شركت اجازه داده موقعيت خود را در صنعت شبكه به عنوان يك ايجادكننده‌ي ارزش افزوده‌ي سرشناس و مشتري‌مدار مستحكم كند.

خطوط توليد گسترده و جامع Edimax مي‌تواند نيازهاي ارتباطي هر معماري يا كاربرد (application) networking را برآورده كند. ويژگي ممتاز اين محصولات ارزش، كارآيي، و پشتيباني عالي آنها است. دامنه‌ي محصولات شامل راه حل‌هاي:

•    Wireless Router

•    Print Servers

•    xDSL Router

•    Ethernet Switches

•    Powerline Solutions

•    WiFi Extender

•    Network Access Controllers

•    Network Cameras

•    Professional Surveillance Cameras

•    KVM Switches

•    Media Converters

و ديگر networking applicationهاي مشتري‌گرا هستند.

 

     
 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر به بروشورهاي فنی موجود در شركت، مجموعه اطلاعات گردآوری شده در سایت شرکت؛ www.negarnetworks.com و يا به سايت اينترنتي این کمپانی؛ www.edimax.com  و www.edimax-me.com مراجعه شود. 

 

 

مؤسسه‌ي Brocade که در Silicon Valley مستقر است، به طراحي، ساخت و فروش راه‌حل‌هاي ذخيرهسازي در شبكه و مديريت كاربردهاي مورد نياز در سيستمهاي ذخيره سازي اطلاعات (SANs) و سيستمهاي فايلهاي شبكهاي (FANs) ميپردازد. در دهه‌ي اخير، Brocade در ارتقا و بهبود ساختار SANها از طريق ابداع Fiber Channel Switches and Directors تأثير بسياري داشته است.

در اواخر سال 2005، Brocade با ارائه يك سري كامل از سوئيچهاي 4Gb/s و اختصاصي و دايركتور جديدش، SilkWorm48000، همچنان موقعيت خود را به عنوان رهبر اين بازار حفظ نمود.

در دسامبر 2008، اين کمپاني موفق به خريداري کمپاني Foundry Networks شد. مديرعامل اين شرکت در این اظهار داشت: «تملك Foundry، توانايي Brocade را در انجام مأموريت ايجاد ارتباط بين مراکز اطلاعات به مقدار بسيار قابلتوجهي بالا برد. اكنون Brocade می‌تواند يك راه‌حل IP و مركز داده‌ي مجتمع و جامع و فراگير را عرضه كند و قادر است ضمن پرداختن به روند رو به رشد تكنولوژي بازار و تعامل با آن، نيازهاي مبرم سازمانهاي داراي مرکز داده را به خوبی برآورده كند.»

این کمپانی با ارائه‌ي راه‏حلهاي Enterprise (شامل سوئيچهاي لايه‌ي دو، سه و چهار تا هفت با كارايي بالا براي شبكه‏هاي محلي، مراكز داده، گروههاي كاري و ...) و هم‌چنين ارائه‌ي راه‏حل‌هايي براي Service Providerها (شامل سوئيچ روترهاي Wire Speed لايه‌ي دو و سه براي Back Boneهاي ظرفيت بالا، WAN، MAN) و همچنين سوئيچهاي لايه‌ي 4 تا 7 (براي كاربردهاي Load Balancing)، يكي از مدعيان راهبري تكنولوژي در زمينه‌ي Broad Band IP Switching and Routing مي‏باشد. در قسمت سوئیچینگ، اين كمپاني در موارد بسیاری مقام نخست را در دنيا به خود اختصاص داده است.

سوئیچهای این کمپانی در خانواده‏هاي BigIron, ICX, VDX, FCX، NetIron، TurboIron، FastIron، ServerIron، AccessIron، IronPoint،IronView و ... انواع سرويسهاي مورد نياز در شبکههای LAN، MAN و WAN را در زمينه‌ي سوئيچينگ و روتينگ ارائه مي‏دهند.

در سال 2010 اين كمپاني با مطرح نمودن مبحث FCoE و ادغام ترافيك SAN و LAN در سوئيچ‌هاي مراكز داده و همچنين ابداع تكنولوژي VCS و محصولات سري VDX خود در عينيت بخشيدن به شعار Cloud Networking و Ethernet Fabric گام برداشته است و ديدگاه بسياري از صاحبان مراكز داده را به استفاده از اين محصولات و قدم نهادن در حوزه‌هاي جديد شبكه‌هاي مراكز داده ترغيب نموده است.

 

 

 

تكنولوژي VCS كمپاني Brocade، يكي از نوآوري‌هاي جديد و جذاب در اهداف استراتژيك مراكز داده است. ايده‌ي مراكز داده‌ي Brocade شامل مسيرهاي تازه‌ي VCS Technology, Brocade Virtual Access Layer (VAL) Technology و Management Orchestration مي‌باشد.

هنگامي كه تكنولوژي VCS با هسته‌هاي پر سرعت و چند پروتكلي Brocade تركيب مي‌شود، شبكه‌اي تازه و بسيار متفاوت را براي مراكز داده‌ي نسل بعد و معماري‌هاي ابري شكل مي‌دهند.

شركت مهندسي كوثر شبكه نگار افتخار دارد با كمك متخصصين دوره‌ديده‌ي خود كه داراي گواهي‌نامه‌ي رسمي هستند، بتواند اطلاعات و سرويسهاي لازم را به طراحان، اجراكنندگان و كاربران شبكههاي مدرن و پيشرفته ارائه نمايد.

براي كسب اطلاعات بيشتر به بروشورهاي فنی موجود در شركت، مجموعه اطلاعات گردآوری شده در سایت شرکت، www.negarnetworks.com و يا به سايت اينترنتي این کمپانی، www.brocade.com مراجعه شود.

 

 

hbluecoat

 

كمپاني BlueCoat با ارائه‌ي محصولات پرقدرت و به‌كارگيري نرم‏افزارهاي كاملاً اختصاصي (در حد سيستم عامل) در زمينه‌ي سرعت، مديريت و امنيت شبكه‏هاي متصل به اينترنت موفق شده سهم خود در بازار جهاني را به بيش از 40% برساند.

این شرکت در سال 2007 با تمليك بخشي از شرکت Network Appliance (عرضه‌كننده‌ي محصولات NetApps) بر بزرگ‌ترین رقیب خود غلبه كرد. سپس در سال 2008 نیز با خریداری شرکت Packeteer دامنه‌ي محصولات خويش را توسعه داده و مدیریت پهنای باند را در آن تکمیل نمود. هم اكنون بسياري از شركتها و مؤسسات بزرگ، همچنين اغلب ICPها و ISPها در سطح جهان در پاسخ به اين نياز روز افزون از سيستمهاي كمپاني BlueCoat بهره مي‏گيرند.

 

 

برخي از مزايا و ويژگيهاي اين سيستمها در زیر آمده است:

•    افزايش سرعت دسترسي به صفحات وب حتي در اولين ارتباط

•    امكان ايجاد فيلتر بر اساس محتواي صفحات با به‌كارگيري سيستم Filtering منحصربه‌فرد خود با نام WebFilter

•    به كارگيـري تكـنيكهاي كاملاً نوآورانه براي بهينـهسـازي نـحوه‌ي استفاده از پهنای باند همانند Protocol Optimization، Comprestion، Byte Caching، Object Caching و ...

•    عينيت بخشيدن به شعار «يك بار ويروس‏يابي محتويات Web، سرويس‏دهي مطمئن به دفعات» در صورت به‌کارگیری تجهیزات .Proxy AV

•    امكان به‌كارگيري سيستمهاي مختلف احراز هویت از قبيل Radius، LDAP، NTLM و ...

•    به‌كارگيري بهينه‌ي محصولات مختلف ديگر كمپانيهاي فعال در زمينه‏هاي Virus Scanning، Content Filtering و Content Security از قبيل: Trend Micro، Secure Computing، WebSense ،WebWasher، Finjan و ...

•    برقراري امنيت شبكه به هنگام دسترسي به اينترنت از نظر Virus Scanning، Content Filtering، Bandwidth Protection، Authorization Management، Content Security و ...

•    سهولت ايجاد سياست‏گذاريهاي خاص هر مجموعه بر اساس كاربر، گروه كاربران، پروتكل، تاريخ و ساعت، محتويات، پورت، آدرس و ....

 

    

 

شركت مهندسي كوثر شبكه نگار افتخار دارد، با كمك متخصصين دوره ديده و داراي گواهي‌نامه‌ي رسمي از كمپاني BlueCoat، توانسته است سرويسهاي مطلوبي را در اين زمينه به طراحان، اجراكنندگان و كاربران شبكه‏هاي مرتبط با اينترنت ارائه نمايد. در حال حاضر بسياري از استفاده‌كنندگان عمده‌ي اينترنت در ايران، اعم از وزارتخانه‏ها، ارگانها، سازمانها، دانشگاه‏ها و مراكز آموزشي، شركتها و مؤسسات بزرگ، با به‌كارگيري اين تجهيزات توانسته‏اند با حفظ امنيت، كيفيت و سرعت، خدمات و سرويس‌هاي اينترنتي خود را افزايش دهند.

براي كسب اطلاعات بيشتر به بروشورهاي فنی موجود در شركت، مجموعه اطلاعات گردآوری شده در سایت شرکت به آدرس www.negarnetworks.com و يا به سايت اينترنتي این کمپانی به آدرس www.bluecoat.com مراجعه شود.

بررسی گارانتی محصول